Достапни линкови

Дали по Париз сириската војна стана и европска?


Дали по Париз сириската војна стана и европска?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Она што почна како далечна граѓанска војна во Сирија со опозиција која сака да го собори претседателот Башар ал Асад, се чини дека прераснува во европска. Координираните напади во Париз во кои загинаа околу 130 луѓе дојдоа во време кога Европа е поделена и ранлива.

Категории

XS
SM
MD
LG