Достапни линкови

Франција вети уништување на милитантите на ИД


Франција изведе најголеми воздушни напади врз позиции на милитантите на Исламската држава во градот Рака во Сирија. Во меѓувреме продолжува потрагата по човекот за кој се смета дека помогнал во организирањето на терористичките напади во Париз кога загинаа над 130 луѓе, а 350 беа ранети.

XS
SM
MD
LG