Достапни линкови

Над 100 загинати во синхронизирани терористички напади во Париз


Над 100 загинати во синхронизирани терористички напади во Париз
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00

Француската полиција соопшти дека има над 100 жртви во неколку терористички напади во Париз. Вооружените напаѓачи сè уште се во бегство во главниот град на Франција. Претседателот Франсоа Оланд прогласи вонредна состојба и рече дека се затворени границите на државата.

Категории

XS
SM
MD
LG