Достапни линкови

Попоски: Најголем хендикеп е политичката криза


За да можеме да на напредуваме на евро-атланскиот пат, неопходно е, пред се, надминувањето на внатрешните проблеми на Македонија и излез од политичката криза. Ова во интервјуто за Радио Слободна Европа го вели министерот за надворешни работи Никола Попоски.

XS
SM
MD
LG