Достапни линкови

ЕУ ќе одржи самит за мигрантите со Турција


ЕУ најави вонреден самит со Турција кон крајот на овој или во почетокот на идниот месец посветен на мигрантската криза. Главна цел е како да и се помогне на таа земја која е најмногу погодена од големиот бран мигранти и која веќе нема пари за нивно сместување и згрижување.

Категории

XS
SM
MD
LG