Достапни линкови

Заев: Новите министри ќе имаат контролна улога


По изборот на новите министри за внатрешни работи и труд и социјала и замениците по предлог на опозицијата, претседателот на СДСМ Зоран Заев рече дека ова било чекор напред кон одржувањето на фер и демократски избори на 24 април.

XS
SM
MD
LG