Достапни линкови

Мигрантите ќе се регистрираат на Балканот


ЕУ ја разгледува можноста за дополнителни центри во балканските земји кои не се членки на Унијата за проверка на барањата за азил од десетиците илјади мигранти кои од Грција одат на север. Брисел страхува дека некои членки на Унијата не ќе можат да го издржат големиот мигрантски прилив.

XS
SM
MD
LG