Достапни линкови

Лекарите револтирани - „работиме под Дамоклов меч“


Лекарите изразија револт поради денешниот настан во кој беше ранет еден хирург од одделот за абдоменална хирургија од незадоволен пациент. Тие велат дека денешниот настан е само последица од долгогодишните проблеми кои тлеат во здравството.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG