Достапни линкови

Во Хрватска, победа на конзервативната опозиција


Хрватската конзервативна опозиција победи на првите избори откако таа земја стана членка на Европската унија пред две години. Хрватската демократска заедница ќе има 59, додека социјалдемократите 56 пратеници во парламентот со 151 место.

XS
SM
MD
LG