Достапни линкови

Гарет - Многу работа за кредибилни избори во април


Одржувањето на кредибилни избори во април следната година значи дека има многу работа во меѓувреме, и потребно е не само политичките лидери во земјата, туку и институциите, медиумите, граѓанскиот сектор да работат заедно за исполнување на таа цел, вели британскиот амбасадор Чарлс Гарет.

XS
SM
MD
LG