Достапни линкови

НАТО во светот што се менува


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Алијансата е подготвена да ги одбрани нејзините сојузници, но оти е неопходнo да се адаптира на светот кој се менува. Тој ова го изјави во Португалија за време на посетата на најголемите воени вежби на НАТО во изминативе десетина години.

XS
SM
MD
LG