Достапни линкови

Јанева од понеделник почнува со работа


Дванаесетте помошници на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дадоа свечена изјава во Советот на Јавни обвинители, со што е комплетиран тимот на Специјалното јавно обвинителство, во кое ќе има вкупно 13 обвинители заедно со Јанева.

XS
SM
MD
LG