Достапни линкови

Русија распоредува копнени сили во Сирија


Американскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски работи Викторија Нуланд изјави дека Русија разместувала тешко оружје и копнени сили во близина на градовите Хомс и Хама како поддршка на сириските сили против бунтовниците.

XS
SM
MD
LG