Достапни линкови

Нов самит на ЕУ за мигрантската криза


Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск свика нов состанок на лидерите на Европската унија со цел да се најдат брзи решенија за мигрантската криза. Самитот би требало да се одржи на 12 овој месец по веќе најавениот состанок на лидерите на Унијата со земјите од Африка на Малта.

XS
SM
MD
LG