Достапни линкови

Студеното време не го намалува мигрантскиот бран


Бранот мигранти и бегалци продолжува и покрај влошувањето на временските состојби кои го зголемуваат ризикот од натамошни трагедии. Во меѓувреме, германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека е недозволиво меѓу две земји членки на НАТО да оперираат шверцери на луѓе.

XS
SM
MD
LG