Достапни линкови

Турција пред нови избори, но можеби со стари резултати


Тактиката на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за вторите општи избори во изминативе пет месеци можеби се смени, но резултатот од гласањето, најверојатно ќе биде ист како и на оние претходните. Неговата владејачка Партија на правдата и развојот, по се изгледа ќе мора да ја дели власта.

XS
SM
MD
LG