Достапни линкови

УНХЦР предупредува на проблеми со мигрантите


Високиот комесаријат за бегалци на ОН предупреди дека процедурата за регистрирање на мигрантите ќе предизвика проблеми на Балканот во претстојната зима. Ова е оценето откако на самитот во Брисел беше прифатен планот за построга контрола на влегувањето на мигрантите во Унијата.

XS
SM
MD
LG