Достапни линкови

Цвеќе каде што специјалците го спречуваа протестот за Кежаровски


Дваесетина новинари и активисти положија цвеќе пред Музејот на Македонската револуционерна борба, каде што точно пред две години полицијата со сила ги спречи новинарите што протестираа за ослободување од затвор на нивниот колега Томислав Кежаровски.

XS
SM
MD
LG