Достапни линкови

ЕУ и натаму без одговор што со мигрантите


На собирот на европските конзервативни партии во Мадрид различни мислења за тоа како Европа да се справи со големиот мигрантски бран. Германскиот канцелар Ангела Меркел бара хуман третман за сите кои пристигнале во Европа, додека некои евро лидери се за нивно враќање.

XS
SM
MD
LG