Достапни линкови

Зошто Асад и Путин се сретнаа во Москва?


Три недели од почетокот на руските воздушни напади, сирискиот претседател Башар ал Асад за прв пат во изминативе четири години ја напушти земјата и отпатува за Москва за да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Што е тоа што оваа средба прави да биде толку значајна?

XS
SM
MD
LG