Достапни линкови

Средношколски марш – Лошите образовни реформи нè бркаат од земјава


Со извици „Нема да ви помине“, „Нема правда, нема мир“, „Доста беше молк“, неколку стотини средношколци излегоа на марш во Скопје. Бараат укинување на екстерното тестирање, државната матура да се полага следните четири години по стариот концепт и да бидат вклучени ако се носи нов концепт.

XS
SM
MD
LG