Достапни линкови

Средношколците го започнаа маршот против „лошите реформи.“


Средношколците го започнаа маршот против „лошите реформи.“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Стотици средношколците денеска се собраа кај фонтаната во Градскиот Парк во Скопје, од каде го започнаа маршот до Министерството за образование. Тие протестираат против лошите реформи во образованието и преку маршот ќе ги повторат барањата за укинување на екстерното тестирање.

Категории

XS
SM
MD
LG