Достапни линкови

Косово поблиску до ЕУ


ЕУ се очекува во идната недела да потпише спогодба со Косово со која се отвора патот за пристапување на оваа земја во Унијата. Ова го соопштија официјални претставници на ЕУ кои изразуваат надеж дека овој потег ќе помогне и во приближувањето на Србија кон Унијата.

XS
SM
MD
LG