Достапни линкови

НАТО: сега е поопасно од Студената војна


НАТО и сојузниците ги започнаа најголемите воени вежби во изминатата над една деценија. За место на одрежувањето на маневрите е избран централниот дел на Медитеранот со главна намера да ја покажат нивната сила пред заканите од растечкото руско воено присуство од Балтикот до Сирија.

Категории

XS
SM
MD
LG