Достапни линкови

Црногорската опозиција со ултиматум до владата


Црногорската опозиција која го сочинува сојузот наречен Демократски фронт синоќа постави ултиматум до владата на премиерот Мило Ѓукановиќ до 24 октомври да поднесе оставка и да овозможи формирање преодна влада. Тоа е главно барање на опозицијата од почетокот на протестите на 27 септември.

XS
SM
MD
LG