Достапни линкови

Николов - Нереален и неразвоен буџет


Буџетот е неразвоен и нереален, бидејќи нема да се оствари планираниот економски раст, вели Марјанчо Николов од СДСМ во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Според него, на Македонија и е потребен раст од 6 до 7 проценти.

XS
SM
MD
LG