Достапни линкови

Мигрантите, голем бизнис за шверцерите


Луѓе кои нудат помош, водичи или криумчари. Маката ги тера луѓето да им веруваат и на оние кои тоа безочно го користат. Постојат извештаи дека зад мигрантската криза стои добро организиран криминален бизнис. Така е и во Македонија.

XS
SM
MD
LG