Достапни линкови

САД очекуваат и сојузниците да останат во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Ештон Картер изрази уверување дека сојузниците во НАТО ќе го обноват нивниот придонес во Авганистан како што тоа го направи Вашингтон. Претседателот Барак Обама објави дека ќе задржи околу 5 ипол илјади војници и по 2016 година.

XS
SM
MD
LG