Достапни линкови

Уште еден самит на ЕУ за мигрантите


Лидерите на Европската унија мора да почнат да го остваруваат ветувањето за финансиска помош со цел справување на мигрантската криза. Ова го изјави претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер пред денешниот самит на Унијата за мигрантскиот бран во Европа.

XS
SM
MD
LG