Достапни линкови

Борбата против ИД може да потрае над една генерација


Постигнувањето победа врз милитантната група Исламска држава може да потрае „генерација и повеќе“. Ова го изјави американскиот специјален пратеник во борбата против ИД, пензионираниот генерал Џон Ален.

XS
SM
MD
LG