Достапни линкови

По нередите во Приштина ослободен Албин Курти


Косовскиот опозициски политичар Албин Курти е ослободен од притвор во текот на изминатата ноќ откако дојде до судири меѓу полицијата и демонстрантите кои протестираа поради неговото апсење. Во нередите имало запалено и неколку возила на Државното обвинителство на Косово.

XS
SM
MD
LG