Достапни линкови

Путин: руска цел во Сирија е поддршка на Асад


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека единствен начин да се спречат терористички напади како оној во саботата во Анкара кога загинаа стотина луѓе е обединување на напорите во светот. Тој додаде дека Москва нема да распореди копнени сили во Сирија каде што веќе извршува воздушни напади.

XS
SM
MD
LG