Достапни линкови

Нобеловата награда за мир за Тунискиот квартет


Тунискиот Квартет за национален дијалог е добитник на годинешната Нобелова награда за мир, како што беше образложено, за напорите за стабилизирање на политичката ситуација во Тунис.

XS
SM
MD
LG