Достапни линкови

Јункер: подобри односи со Русија


Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер изјави дека Европа мора да ги подобри односите со Русија. Говорејќи во германскиот град Пасау каде што посети еден центар за азиланти тој изјави дека мигрантската криза би можело да потрае неколку години.

XS
SM
MD
LG