Достапни линкови

Тензии пред фудбалскиот меч меѓу Албанија и Србија


Зголемени мерки на безбедност во Албанија и српски дипломатски протест поради каменување на автобусот со фудбалерите на репрезентацијата на Србија во Тирана. Вечер во Елбасан репрезентациите на двете земји играат квалификациски натпревар за Европското првенство во фудбал.

XS
SM
MD
LG