Достапни линкови

Сирија и Асад се клучни за Путин


Сирија и претседателот Башар ал Асад се клучни во стратегијата за Блискиот исток на рускиот претседател Владимир Путин. Ова го вели аналитичарот во Карнеџи центарот во Москва Алексеј Малашенко. Руската интервенција, според некои сириски аналитичари, е токму со цел зачувување на Асад на власт.

XS
SM
MD
LG