Достапни линкови

Планот на ЕУ и Турција за мигрантите


Во историската посета на Брисел, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган разговараше со лидерите на ЕУ за мигрантската криза и за конфликтот во Сирија. Токму од соработката во решавањето на овие две кризи, според посматрачите, ќе зависат и натамошните односи меѓу Ердоган и Брисел.

XS
SM
MD
LG