Достапни линкови

Германија сега очекува над милион ипол мигранти


Германија се подготвува на над милион ипол баратели на азил кои треба да пристигнат во таа земја до крајот на оваа година. Дневникот „Билд“, повикувајќи се на најновиот извештај на германската влада, пишува дека во наредните месеци ќе се интензивира мигрантскиот притисок врз Германија.

XS
SM
MD
LG