Достапни линкови

Русија бомбардира во Сирија, ризик од судир со САД


Руските воздушни напади во Сирија се долевање масло на огнот, оценуваат американски претставници, изразувајки сомневање дека цел се милитантите на Исламската Држава.

XS
SM
MD
LG