Достапни линкови

Самит на коалицијата против милитантите на ИСИЛ


Борбата против милитантите на така-наречената Исламска држава ќе биде долга, но меѓународната коалиција ќе победи. Ова е заклучокот од самитот посветен на битката против исламските милитанти, што во организација на Соединетите Држави, се одржа во Њујорк.

XS
SM
MD
LG