Достапни линкови

Машиновозачите се враќаат на работа


Машиновозачите се враќаат на работа
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Машиновозачите денеска го прекинуваат бојкотот на извршување на работните задачи, откако на денешната средба во Министерството за транспорт и врски им беше ветено дека нивните барања ќе бидат исполнети. Синдикатот донел одлука, ако раководството на Македонски железници-Транспорт не го почитува ветеното, веднаш да прекинат со извршувањето на работните задачи.

Категории

XS
SM
MD
LG