Достапни линкови

Дивјак Томиќ – Можеби подолго ќе се задржуваат, но мигрантите нема да останат


Мерките кои ги преземаа и Унгарија и Хрватска секако нема да го спречат приливот на бегалци и мигранти, бидејќи тие ќе го бараат патот до нивните крајни дестинации онаму каде ќе можат да го најдат, вели српската амбасадорка Душанка Дивјак Томиќ во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG