Достапни линкови

Што ќе биде главна тема на средбата Обама, Путин?


Претседателите на Соединетите држави и Русија Барак Обама и Владимир Путин во идната недела во Њујорк ќе се сретнат нана маргините на Генералното собрание на Обединетите нации. Тоа ќе биде нивна прва директна средба по заладувањето на односите меѓу двете земји поради Украина и Сирија.

XS
SM
MD
LG