Достапни линкови

ЕУ: милијарда евра и поостра гранична контрола


Европските лидери се согласија да дадат милијарда евра помош за Сиријците во бегалските кампови во Турција, Јордан и Либан. Финансиска помош ќе им биде дадена и на Македонија и на Србија. На самитот во Брисел е договорено и поостра контрола на надворешните граници.

XS
SM
MD
LG