Достапни линкови

САД и Русија на разговори за борбата против ИД


Соединетите држави ја отворија вратата за можни тактички разговори со Русија за војната во Сирија во време кога Москва го зголемува нејзиното воено присуство во таа земја. Во меѓувреме, Дамаск најави дека би можело да побара руски војници да се борат на страната на владините сили.

XS
SM
MD
LG