Достапни линкови

Мигрантите, од Македонија без проблем до Србија


Три воза со мигранти претпладнево пристигнаа во Табановце. Од таму пеш се упатуваат во српскиот град Прешево каде што има прифатен центар. Поради забраната во Унгарија, сега од Србија се упатуваат во Западна Европа преку Хрватска.

XS
SM
MD
LG