Достапни линкови

Мигрантите во потрага по нови рути до ЕУ


Откако Унгарија постави бариери за да ги запре илјадниците мигранти и бегалци влегуваат на нејзина територија од Србија, тие почнаа да размислуваат за нови патишта како да стигнат до западна Европа. Во меѓувреме, американскиот претседател Барак Обама оцени дека кризата со бегалците се влошува.

XS
SM
MD
LG