Достапни линкови

ЕУ без конечен договор за мигрантите


Министрите на ЕУ не успеаја да излезат од ќор сокакот за споделување на одговорноста за згрижување на стотици илјади луѓе кои бараат азил во Европа. Унијата најави помош за земјите на Западен Балкан кои се соочени со бегалскиот бран.

XS
SM
MD
LG