Достапни линкови

Германската контрола на границата, удар врз Шенген?


Германската контрола на границата, удар врз Шенген?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Германија воведе контрола на нејзината граница со Австрија во обид да го ограничи приливот на бегалци и мигранти кои стигнуваат во таа земја. И додека Европската комисија потегот го оцени како легален, дел од западните медиуми сметаат дека тоа е своевиден удар врз Шенгенскиот режим.

Категории

XS
SM
MD
LG