Достапни линкови

Марковска - Одговорно е раководството, а не цела ВМРО-ДПМНЕ


Марковска - Одговорно е раководството, а не цела ВМРО-ДПМНЕ
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:36 0:00

Главната и носечка улога ја има лидерот на партијата, бидејќи и најголемата одговорност е негова, вклучително и на членовите на Извршниот одбор. Време е одговорноста во партијата да биде со име и со презиме, а да не биде на целата партија, вели поранешната пратеничка, Ѓулистана Марковска

Категории

XS
SM
MD
LG